A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem

WARSZTATY WSPÓŁPRACY Z RODZINAMI W RAMACH TESTOWANIA MODELU KOOPERACJI

Dnia 23 czerwca 2020 – we wtorek, w pomieszczeniach Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się kolejne- już trzecie warsztaty współpracy z rodzinami, mieszkającymi na terenie gminy, w ramach testowania nowych form współpracy z rodzinami.

Przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wysokiem Mazowieckiem, Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia na rzecz osób potrzebujących pomocy „Bliżej Ciebie” i Stowarzyszenia Pomocy „Szansa” i Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem oraz radna gminy Wysokie Mazowieckie spotkali się z zachowaniem szczególnej ostrożności ( z zabezpieczeniem środków do odkażania i higieny), aby porozmawiać o tym jak rodziny radzą sobie w sytuacji kryzysu epidemicznego oraz zaplanować wspólne wsparcie i działania dla rodzin na przyszłe miesiące.
Małe 2-3 osobowe zespoły przedstawicieli instytucji spotkały się z każdą rodziną indywidualnie w oddzielnych pomieszczeniach, wykorzystując podczas warsztatów różne pomoce i narzędzia edukacyjne i diagnostyczne ( załączamy ich propozycje).

Po wielu godzinach współpracy nad celami, zmianami i przyszłością zaprosiliśmy wszystkich na pizzę.

W planach, po zakończonych zajęciach rodzin z dziećmi w poradni, wyjadą one w dniach 29-30 czerwca 2020 r. do Ośrodka w Krzyżewie. Tam wspólnie, edukacyjnie zakończą rok szkolny i pomysłami na wspólne zabawy rodzinne rozpoczną wakacje.

Życzymy im samych dobrych i zdrowych dni.

Animator Partnerskiego Zespołu kooperacji- Iwona Koc ( kierownik GOPS w Wysokiem Mazowieckiem)